Bitstamp, İngiltere FCA tarafından kripto varlık işletmesi olarak kaydedildi

Bitstamp, İngiltere Finansal İdare Kurumu (FCA) tarafından kayıtlı kripto varlık işletmeleri arasında yer alıyor”

Bitstamp’in İngiltere birimi, 13 Haziran 2023 tarihinde FCA listesine eklenmiştir. eToro, Revolut ve Moonpay gibi diğer platformlarla birlikte, FCA’nın Para Aklama, Terör Finansmanı ve Transferi Yönetmeliği’ne (MLR) uyum sağlayan firmalar listesinde yer almaktadır.

Kripto borsası Bitstamp, Birleşik Krallık’ta kayıtlı olan az sayıdaki kripto firmalarından biri olarak, İngiltere Finansal İdare Kurumu (FCA) tarafından kripto varlık işletmesi olarak kaydedilmiştir.

Bitstamp UK Limited, 2023 yılında FCA tarafından kaydedilen tek kripto borsası lisansı olup, Para Aklama, Terör Finansmanı ve Transferi Yönetmeliği 2017 (MLR) gerekliliklerine uygunluğu 13 Haziran’da etkili olmuştur.

“Bu başarı, Bitstamp’in sürekli ve kararlı bir şekilde en yüksek standartlarda faaliyet gösterme taahhüdünü kabul etmektedir. Ayrıca, platformumuzun FCA tarafından belirlenen sıkı gereksinimlere uygun olarak İngiltere’de kriptolara uygun ve güvenli erişim sağladığını doğrulamaktadır” diye belirtmiştir Bitstamp, Salı günü bir blog duyurusunda.

FCA’nın onayını alan diğer platform, çevrimiçi ticaret platformu Interactive Brokers Limited’dır.

Bitstamp, FCA listesinde eToro ve Revolut ile birlikte yer alıyor FCA şu anda MLR’ye uyumlu olarak kayıtlı olan 42 kripto ve kripto ile ilgili firmayı listelemektedir. Bu firmalar arasında Ziglu Limited, Gemini Payments UK LTD, Zumo Financial Services Limited, Coinpass Limited, Baanx.com Ltd, ICONOMI LTD, Fidelity Digital Assets, Bitpanda Custody Ltd, Wintermute Trading LTD, Galaxy Digital UK Limited, MoonPay (UK) Limited, eToro (UK) Ltd ve Revolut bulunmaktadır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir