Haru, soruşturma sonucunda transferleri geçici olarak durdurdu: Kripto getiri platformu önlem amaçlı harekete geçiyor

Güney Kore getiri platformu Haru Invest, 13 Haziran’da yapılan bir duyuruyla, hemen etkili bir şekilde para yatırma ve çekme işlemlerini askıya alacaklarını duyurdu. Haru, “Öncelikle, son duyurumuzun değerli yatırımcılarımız ve müşterilerimize endişe verdiği için içtenlikle özür dileriz,” dedi ve “bir emanet operatörü tarafından sağlanan belirli bilgilerin iç denetim sürecinde yanıltıcı olabileceği şüphesiyle” transfer durmasına yol açtığını iddia etti.

“Dikkatli bir soruşturmanın ardından, yatırımcılarımızı korumak için işlemlerin hemen durdurulmasının gerekli olduğuna karar verdik. Şu anda söz konusu operatör hakkında gerçekleri ortaya çıkarmak için bir soruşturma sürecine girdik ve gerekli önlemleri almayı planlıyoruz.” Haru Invest ayrıca “rug pull” yaşamadığını ve “yatırımcılarımızı korumak için tamamen çalıştığını” iddia etmektedir. Şirket, gün içinde “çalıştığımız hizmet ortaklarından biriyle belirli bir sorunla karşılaştık” dedi ve konuyu araştırdığını ve bir acil durum planı aradığını belirtti. Hemen ardından, Güney Kore’deki yerel haber kaynakları, Haru çalışanlarının evden çalıştığını ve ofislerin kapandığını iddia etti. Özellikle Maeil Business şunları iddia etti:

“Yatırımcılar, mevduatlarını alamadı ve öfkeli. Bildirilmeyen bir işletme operatörü olduğu için finansal otoritelerden yardım almanın bir yolu yok.”

Geliştiriciler, “Bu konuyla ilgili birkaç medya makalesinin faktik olarak yanlış bilgiler içerdiğinden dolayı üzgünüz” şeklinde yorumda bulundu.

Haru Invest’in web sitesine göre, 80.000’den fazla üyesi, 9,8 milyon kripto kazanç ödemesi ve toplamda 2,27 milyar dolarlık işlem hacmi bulunuyor. Şirket, çoğu kazanç ürününde yıllık %12 getiri hedeflemektedir. Eylül ayında, 284 milyon dolar değerlemeyle 4 milyon dolar topladı.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir