Onewiex.com Telegram Dolandırıcılığı!

Kripto para yatırımcısının baş belası Telegram dolandırıcıları yine Onewiex.com sitesiyle piyasaya çıktılar. Bu tip ponzi sistemlerinin tehlikesi büyük.

Onewiex.com Şirket haftalık faiz yoluyla büyük kazançlar verdiklerini iddia ediyor. Burada dikkat edilmesi gerekenler ortada var olan bir şirket var mı? Varsa bile bu şirket nedir? Kimdir? Kimlerindir?

Telegram’dan yatırımcılara ulaşıyorlar!

Sitemizde sizlere Telegram üzerinden yapılan dolandırıcılıktan bahsetmiştim. Aşağıda Bulunan linkten detaylara ulaşabilirsiniz!

Dikkat edilmesi gereken noktalar!

Sözde şirket sitesinde yatırımcıların güvenini kazanmak için Kanada doğrulama adresi veriyor!

Burada unutulmaması gereken konu, dünyanın hangi ülkesinde olursanız olun belli bir ücret karşılığında başka ülkelerde sanal adresler kiralayabiliyor ve şirket kurabiliyorsunuz!

Şirketin göstermiş olduğu adresi Google Maps üzerinden kontrol ederseniz herkese açık ofislerin rahatlıkla kiralama yaptığı bir plaza olduğunu görebilirsiniz. Burada yapılan olay aslında kullanıcıların detaylı şekilde şirketi araştırmasını engellemek.

Şirket hakkında bulunan kısımda ekledikleri resim hakkında çok fazla detay bulamazsınız!

Oliver Wilson diye seçilen isim Profesyonel golfçüye ait. Burada kafanızda şu olabilir! “Dünyada onlarca insan aynı ismi kullanıyor bu tesadüf olamaz mı?”

Evet dediğiniz gibi aynı adı soyadı taşıyan insanlar bulunmakta ama bu kişilerin yaptığı insanların google üzerinden bu ismi arattığında karşılarında ünlü birinin çıkmasını sağlamak!

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir